Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi zyla82 z miasteczka Brisbane. Mam przejechane 9654.24 kilometrów w tym 1195.44 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 18.17 km/h i się wcale nie chwalę.
Więcej o mnie.

baton rowerowy bikestats.pl
I play chess at Chess.com!
PiotrStupak
Rating: 2115

zyla82's Profile Page

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy zyla82.bikestats.pl

Archiwum bloga

Dane wyjazdu:
58.14 km 16.00 km teren
02:54 h 20.05 km/h:
Maks. pr.:37.50 km/h
Temperatura:29.0
HR max: (%)
HR avg: (%)
Podjazdy:259 m
Kalorie: kcal
Rower:Trek 6000

Brisbane Valley Rail Trail and Atkinson Dam

Sobota, 7 kwietnia 2012 · dodano: 08.04.2012 | Komentarze 2

Kolejny dzień wolny podczas tych świąt wielkanocnych, tym razem postanowiłem nie szarżować i wybrałem się obadać jak wygląda trasa Brisbane Valley Rail Trail zaczynająca się w Ipswich a mająca mieć swój koniec w Blackbutt ma mieć ponad 150km długości. Trasa ta prowadzi dawnym szlakiem kolejowym, który został zamknięty w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Kilka lat temu postanowiono udostępnić tą trasę nie tylko rowerzystom, ale również piechurom i miłośnikom jazdy konnej. Ja postanowiłem rozpocząć moją jazdę tą trasą w Fernvale:

skąd szerokim szutrem po 8km jazdy znalazłem się w Lowood:


Po kilku kilometrach jazdy za Lowood trasa coraz bardziej zaczęła przypominać żyjącą łąkę i w pewnym momencie, pomyślałem iż nie mam ochoty na spotkanie z jakimiś pełzającymi gadami i przeniosłem się na asfalt. Tutaj pojawił się drobny problem, a mianowicie brak mapy! No ale od czego jest orientacja w terenie, raz w lewo raz w prawo i gdzieś się powinno dojechać. I w ten sposób dojechałem do znaku wskazującego 6km nad zaporę Atkinson, tak więc długo się nie zastanawiając obrałem kierunek nad to jezioro.


Nad jeziorem tłoczno, wielu ludzi motorówkami śmigało po tafli wody. Z jeziora Atkinson pojechałem do miejscowości Coominya, która to znajduje się na trasie BVRT, po drodze jeszcze trafiłem na dosyć nieciekawy widok, a mianowicie martwego misia koala:Z tej uroczej małej miejscowości obrałem już kierunek na Fernvale, gdzie zostawiłem samochód. Na kilka kilometrów przed Fernvale musiałem zrobić przymusowy przystanek na zmianę opony w rowerze.

W Fernvale udałem się jeszcze na kolejną najlepszą na świecie pie, po czym udałem się już samochodem do Brisbane
Kategoria AustraliaKomentarze
Dynio
| 08:13 środa, 15 sierpnia 2012 | linkuj Misia szkoda, reszta zapiera dech.
Komentuj

Imię: Zaloguj się · Zarejestruj się!

Wpisz trzy pierwsze znaki ze słowa ienat
Można używać znaczników: [b][/b] i [url=][/url]